• Menu
  • Menu

Nepal – Park Narodowy Chitwan

Park Narodowy Chitwan

Po trekkingu wróciliśmy do stolicy, zostało nam parę dni, za mało by rozpocząć następny trekking i za mało czasu by pojechać do Pokhary, miasta położonego nad samym jeziorem wysoko w górach. Wsiedliśmy w autobus jadący do Parku Narodowego Chitwan. Przejazd 165 km zajął 7 – 8 godzin. Po drodze były przystanki na rozprostowanie nóg i kupienie czegoś do jedzenia.

Drogi i jakość pojazdów nie ułatwiają przemieszczania się po kraju. Jazda autobusem nie należy specjalnie do komfortowych, kierowcy jeżdżą albo bardzo powoli albo wyprzedzają się na trzeciego czy czwartego.

Przy granicy parku są hotele, restauracje i sklepy. Mieszkaliśmy na uboczu w ładnym hotelu postawionym w polu kukurydzy.

Atrakcje na terenie parku są zorganizowane. Poszliśmy na spacer w poszukiwaniu zwierzaków, pływaliśmy kanu po rzece z krokodylami i dwa dni jeździliśmy jeepem

W trakcie paru dni udało się zobaczyć nosorożce, jelenie, krokodyle, dzikie kury.

Ciekawostka.. Park Chitwan jest domem dla blisko 450 gatunków ptaków.

Słonie

W parku hodowane są słonie, które kiedyś pracowały w dżungli przy wyrębie, a teraz są wykorzystywane przez strażników parku do patrolowania.  Niestety wiele słoni sprowadzono z Indii do pracy w turystyce, ich prywatni właściciele organizują przejażdżki na słoniach po parku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *