• Menu
  • Menu

Wiosna w Borach Tucholskich

Wiosna w Borach Tucholskich 04.2018

Mamy upalny weekend pakujemy plecaki i ruszamy w drogę.

Park Narodowy „Bory Tucholskie” – został utworzony w 1996 r. położony jest w województwie pomorskim, na terenie powiatu chojnickiego.

Więcej informacji na stronie  http://www.pnbt.com.pl/polozenie-62 (cele ochrony, mapy, itp.)

Do parku weszliśmy wejściem nr 2 w pobliżu miejscowości Owink. W parku jest około 76 km świetnie przygotowanych szlaków pieszych i rowerowych. Wszystko jest dobrze oznaczone i opisane. Znajdziecie punkty informacyjne, punkty widokowe i punkty czerpania wody ;)). Przygotowane są specjalne miejsca, gdzie można przysiąść i odpocząć.

W wyznaczonych miejscach można zejść ze szlaku i przejść przygotowaną trasą.  Po specjalnie zbudowanych drewnianych kładkach mija się jeziora i przechodzi przez bagna. Najczęściej są one tam, gdzie znajdują się szczególnie atrakcyjne przyrodniczo miejsca (torfowiska wysokie, lasy łęgowe, jeziora Lobeliowe).

Wybraliśmy się na 2 dniową wycieczkę po okolicy z noclegiem w namiocie (po za parkiem :)). Pierwszego dnia przewędrowaliśmy 20 km, co oznacza, że jest gdzie pochodzić.

Spotkaliśmy, zawieszone na drzewach duże budki dla ptaków (sów), kłody bartne (dla pszczół) oraz żurawie, żaby, sarny i jelenie.

pamiętaj..do parku nie można zabierać zwierzaków domowych.

Park Narodowy pozytywnie nas zaskoczył, myśleliśmy, że trafiliśmy do zwykłego lasu sosnowego, a na miejscu okazało się, że to baśniowy bór o naturalnym charakterze (32 lata bez gospodarki leśnej).

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze